Hoppa till innehållet
🎄 Årets nervkittlande adventskalendrar
för hela familjen!→
Bästsäljare
Grimas Derma Vax
Grimas Derma Vax
KundbildKundbild
Grimas Derma Vax
KundbildKundbild
Grimas Derma Vax

Skapa verklighetstrogna sår och motbjudande texturer på huden med hjälp av Grimas framgångsrika vax! Vaxet är enkelt att jobba med och det funkar lika bra på egen hand som för att få en protes att smälta in i huden.

Grimas Derma Vax är en burk transparent vax som enkelt smälter in i huden när du vill skapa en tuff specialeffekt. Vaxet har god elasticitet när det applicerats vilket gör att det passar bra även på rörliga delar av huden. Besök Grimas hemsida för utförliga instruktioner: www.grimas.nl

Volym: 60 ml.

Ingredienser: Oxiderad polyeten, Paraffinum liquidum, Glycerylhydrerad rosinat, Kolofonium, Octyldodecanol, Ricinus communis-olja, Akrylatersampolymer, Glycerylstearat, Glyceryloleat, Tokoferol, Lecitin, Askorbylpalmitat, Citronsyra. [CI 16255]. Förändringar i produkternas innehåll kan ske. Kontrollera därför alltid produktinformationen på originalförpackningen. Vid frågor kontakta vår kundtjänst.
Bäst före: Produkten har minst 4 veckors hållbarhet vid köp om inget annat anges.

Omdömen

Betyg 4.4 av 5 (av 34 Omdömen)

  • Jessica

    Betyg 5 av 5

    Lätt att arbeta med och göra ”härliga” sår med ger den rätta effekten till halloween.

  • Frida

    Betyg 4 av 5

    Det var lite svårt första gången men när jag hade använt det några gånger funkade det bra.

  • Linda

    Betyg 5 av 5

    Fantastiskt bra vax som fäster bra på huden. Köpte två förpackningar då vi gjorde en större huvudskada som blev otroligt verklighetstrogen. Vaxet var lätt att skrapa av med en smörkniv efteråt.

  • ilse

    Betyg 4 av 5

    Bra, kräver lite erfarenhet

  • Filippa

    Betyg 4 av 5

    Något svårjobbat, annars verklighetstroget!

  • Zinnia Isolde Hansen

    Betyg 5 av 5

    Fungerar helt som den ska!

  • Aleksander

    Betyg 4 av 5

    Svårt att använda och mycket mycket svårt att få ut ur lådan. Gör jobbet, men besvärlig att använda.

  • Karen Margrethe

    Betyg 4 av 5

    Svårt att lösa upp i början men enkelt att forma, lite svårt att tvätta bort från guden efteråt, råd tas emot.

  • Sidse Kongsted

    Betyg 5 av 5

    Den är superenkel att arbeta med och dryg i användningen.

Produktsäkerhetsinformation

Artikelnummer8717277134483, 8717277377101
TillverkareGrimas B.V.
AdressNijverheidsweg 35 A 2102 LK Heemstede Nederländerna
Webbsidahttps://www.grimas.nl
E-postadressgrimas@grimas.nl
Telefonnummer+31235290155

Grimas Derma Vax

4.4
från 69,90 kr

Tillbehör

Du kanske också gillar

Andra köpte också