Häxa Fladdermus Deluxe Maskeraddräkt
Häxa Fladdermus Deluxe Maskeraddräkt
  • Nyhet

Häxa Fladdermus Deluxe Maskeraddräkt

Grå krona Grå krona Grå krona Grå krona Grå krona

599,90 kr

Tillbehör

Sätt hatten på sned, greppa kvasten och ta plats som festens mest färgstarka häxa! Den här dräkten bjuder in till snurr på dansgolvet, poser framför kameran och en riktigt självklar halloweenlook. Perfekt när du vill köra fullt ut med lila, grönt och fladdermusmönster istället för ännu en anonym svart outfit. Här är allt riggat för en häxa med både stilkänsla och attityd!

Häxa Fladdermus Deluxe Maskeraddräkt är en kort häxklänning i lila och grönt med markerad livdel, puffig kjol med fladdermusmotiv och en matchande spetsig hatt. Passar utmärkt till halloween, temafest eller när det helt enkelt är dags att dyka upp som en häxa som inte smälter in i bakgrunden.

  • Material: Polyester
  • Storlek: Small/Medium och Medium/Large (damstorlekar)
  • Inkl. Klänning och hatt
  • Strumpbyxor och kvast ingår ej

Detta är en Leg Avenue™ produkt. Leg Avenue är kända för sina maskeradkläder som är av fantastisk kvalitet. Kanske kostar de lite mer, men de är helt i sin egen klass! Inte att jämföra med andra maskeraddräkter alltså. Tack vare tygets kvalitet kan du tvätta och använda dräkten om och om igen.
Art.nr 115266
Kopiera OK

Storleksguide

Omdömen

0

Frågor & svar

0

Produktsäkerhetsinformation

Taggar